Kočík v živote dievčatka

Dievčatko si najprv užíva svoj vlastný bábätkovský hlboký kočík, potom športový, ktorými ju vozíkame na prechádzky. S prvými opatrnými krôčkami, hľadajúc oporu vo všetkom okolo, snaží sa pomáhať mame a tlačiť kočík.  To je presne správny čas, keď prichádzajú na rad kočíky pre bábiky.

Najobľúbenejšie pre maličké dievčatká okolo roku sú športové kočíky pre bábiky typu golfové palice.

Športový kočík pre bábiky - golfové palice

Výhodou  takéhoto kočíka pre bábiky je jeho malá hmotnosť, prateľný poťah a výška prispôsobená maličkému dieťaťu. Malá hmotnosť je zároveň aj nevýhodou – malé deti, ktoré začínajú chodiť majú pôžitok z rýchleho behania a kočík sa vie príliš rýchlo rozbehnúť s polu s nimi, nie je dostatočne stabilný. Ročné, rok a pol ročné deti nie sú ešte naučené padať a v letku sa pustiť rúčky kočíka…

Preto ak máte príliš aktívne dieťatko, dopredu mu vysvetľujte a strážte ho, aby s kočíkom nebehalo, hlavne na hrboľatom teréne, kde by sa mohli kolieska zakliesniť (ryhy v chodníku, kopčeky, výmole, schodíky).

A aká radosť je sadať si do takéhoto kočíka – tak im spravte radosť a trošičku ich povozte, nebojte, kočík to prežije!

Našej dcérke kočík golfáč vyhovoval výškou cca do 4 rokov.

Trochu lepšiu stabilitu majú trojkolesové športové kočíky pre bábiky. Zároveň už sú to vyššie kočiariky, no často mávajú výškovo nastaviteľnú rúčku – tak ho zúžitkujete dlhší čas.

Športový kočík pre bábiky - trojkolesový športový kočík pre bábiky

 

Hlboký kočík pre bábiky dostala naša dcérka od starých rodičov ako darček k 3. narodeninám. Dnes má 6 a stále sa s ním hráva. S menšími deťmi je kočík veľmi dobrým lákadlom na prechádzku – ak obľúbená bábika, či plyšák chcú ísť von, pôjde s nadšením i dieťa.  Ale pozor, možno si na prechádzke zmyslí, že už kočík s bábikami nechce tlačiť, tak si trasu naplánujte tak, aby vám to neprekážalo.

Nie je to malá investícia – preto dobre vyberajte. Kočíky sú krásne detailne prepracované, majú výškovo nastaviteľnú rúčku, odkladací priestor pod kočíkom, tašku na kočík, kryt na kočík.  Niekedy nájdete trojkombinácie. Radosť hrať sa! Vyzerajú ako tie “ozajstné” a to sa malým deťom veľmi ráta.

BRITAX - Kočík pre bábiky RÖMER PRAM 2015

 

Uložiť

Uložiť

Uložiť